_MG_4026.JPG

Odkąd pracuję i jednocześnie studiuję bardzo odczuwam brak wolnego czasu. Nawet teraz, kiedy są wakacje nie mam czasu na to wszystko, co chciałabym robić. Czasu na książkę, na bloga, na lenistwo, sport i w końcu na podróże. Jedynym całkowicie wolnym dniem jest dla mnie niedziela, dlatego staram się ją wykorzystać w 100%. Bardzo chciałabym Was przekonać w tym wpisie, że jednodniowe wyjazdy są fajne!

Ja do tej pory wyjechałam w ten sposób kilka razy, ale na pewno na tym nie poprzestanę, niech się tylko pojawi nowa pula biletów z Polskiego Busa! Właśnie o to chodzi, że oprócz tego, że są to krótkie, a przez to bardzo intensywne wyprawy, są one bardzo tanie. Bilety kupuję za mniej więcej 15 zł w dwie strony i w ten sposób zwiedzam Polskę. Do tej pory odwiedziłam: Białystok, Kraków i Gdańsk. Do tego typu wyjazdów należałoby dodać również Kopenhagę, którą zwiedziłam w dzień za niewielkie pieniądze.

W takie niedziele wstajemy bardzo wcześnie rano i późno kładziemy się spać. Jesteśmy niesamowicie wymęczeni po całym dniu chodzenia i po długiej podróży autobusem, ale jesteśmy jednocześnie szczęśliwi, że możemy w ten sposób spędzać wolny dzień, zamiast leżeć na kanapie i narzekać, że niedziele tak szybko mijają. Nie jest to dla mnie sposób na każdy weekend, ale oderwać się od codzienności w ten sposób raz w miesiącu jest świetnie.

Bardzo Was zachęcam! Jeśli macie własny samochód, tym łatwiej, wsiadajcie i w drogę. Jeśli nie chcecie dużo wydawać, kupujcie bilety w Polskim Busie, bierzcie ze sobą kanapki i jedźcie! Na niektóre miejsca jeden dzień naprawdę wystarczy, z niektórych żal wyjeżdżać tak szybko, ale nie ma tego złego, będziecie wiedzieli, gdzie chcecie wracać.

Na zachętę wrzucam Wam kilka zdjęć. Korzystajcie z pięknej pogody i w drogę! 🙂

_MG_4081.JPG

_MG_4134.JPG

IMG_8685.JPG

IMG_8911.JPG

IMG_8928.JPG

_MG_4577.JPG